Bezprzewodowy system sterowania generatorami gaszącego aerozolu – BSG 32

svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHdpZHRoPSIxOTIwIiBoZWlnaHQ9IjMxMCI+PC9zdmc+
Our services

Bezprzewodowy system sterowania generatorami gaszącego aerozolu - BSG 32

Bezprzewodowy system sterowania Generatorami Aerozolu Gaszącego umożliwia uruchamianie generatorów pracujących w stałych lub przenośnych systemach gaszenia bez konieczności wykonywania instalacji kablowej. System szczególnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wykonania instalacji kablowej np. w magazynach, obiektach zabytkowych, itp. System sterowania umożliwia doraźne rozlokowanie generatorów aerozolu w pomieszczeniach, gdzie trwają prace budowlanoremontowe o wysokim ryzyku zaprószenia ognia. W przypadku powstania pożaru generatory mogą być uruchamiane manualnie przez przebywający tam personel, który następnie powinien jak najszybciej opuścić pomieszczenie.

Aby ułatwić obsługę i konfigurację urządzeń systemu, producent dostarcza aplikację działającą w środowisku MS Windows, dzięki której można w prosty i szybki sposób zaprogramować wszystkie urządzenia, przeprowadzać konserwację a także kontrolować bieżący stan ich pracy.

System tworzą:
Moduł bazowy BSG 32 – kontroler systemu sterujący pracą max. 32 bezprzewodowymi modułami wykonawczymi MWG, pracujący w paśmie 868 lub 2400MHz. Moduł bazowy BSG32 cyklicznie kontroluje sprawność każdego modułu MWG. Komunikacja odbywa się w trybie dwu -kierunkowym i zapewnia przekaz wszystkich istotnych danych takich jak: kontrola zajętości łącza radiowego, kontrolę sprawności każdego z modułów, stanu naładowania baterii modułów MWG, ciągłości obwodu wyzwalacza generatora, etc. Wykrycie usterki w systemie lub jednym z jego elementów sygnalizowane jest na panelu kontrolnym modułu bazowego za pomocą wskaźników LED i sygnalizatora akustycznego. Równolegle moduł bazowy BSG32 przekazuje informację o wykrytym uszkodzeniu do centrali sterowania gaszeniem lub centrali sygnalizacji pożaru.
Moduł wykonawczy MWG – moduł przeznaczony do zainicjowania pracy pojedynczego generatora, instalowany zasadniczo w obudowie generatora, który po otrzymaniu sygnału z modułu bazowego BSG32 uruchamia generator. Procesor modułu wykonuje wewnętrzną kontrolę i pomiary parametrów pracy, w tym: stan naładowania baterii i temperatury otoczenia. W określonych odstępach czasu moduł wykonawczy MWG przesyła do modułu bazowego BSG32 raport o aktualnym stanie pracy. Lokalna prezentacja stanu pracy modułu MWG odbywa się za pomocą wskaźników LED umieszczonych na pokrywie modułu.

Moduł bazowy BSG32 może pracować w dwóch trybach:
Jako element wykonawczy systemu sterowania gaszeniem, który po otrzymaniu komendy uruchomienia generatorów z centrali sterowania gaszeniem lub centrali sygnalizacji pożaru, uruchamia drogą radiową moduły wykonawcze MWG umieszczone w generatorach aerozolu gaszącego.
Jako sterownik autonomicznego systemu gaszenia, który nadzoruje gotowość modułów wykonawczych MWG i po użyciu ręcznego przycisku „start gaszenia” , który uruchamia generatory aerozolu gaszącego.

svg+xml;base64,PHN2ZyB4bWxucz0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMjAwMC9zdmciIHdpZHRoPSI1MzciIGhlaWdodD0iMzY4Ij48L3N2Zz4=
Bezprzewodowy System Sterowania Generatorami Gaszącego Aerozolu - BSG 32 - karta Download