Lider Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. we współpracy z Konsorcjantami tj. Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego oraz STEKOP S.A. realizują Projekt pod nazwą „Autonomiczny pojazd kołowy z modułem uzbrojenia do zadań rozpoznawczych i bojowych”.
STEKOP SA realizuje znaczną część projektu: podwozie z napędem, zasilanie, łączność, systemy obserwacji i rozpoznania terenu, zdalne sterowanie pojazdem i jego autonomia.
Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Naukowych na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Państwa pn. „Przyszłościowe Technologie dla Obronności – Konkurs Młodych Naukowców”.
Całkowita wartość projektu: 7 178 768 zł
Dofinansowanie z NCBR: 6 452 146 zł
Okres realizacji: 2018-2021
Celem projektu jest prototyp autonomicznego pojazdu kołowego z modułem uzbrojenia do zadań rozpoznawczych i bojowych na VI PGT. Efektem końcowym projektu będzie autonomiczny czterokołowy pojazd o masie całkowitej do 900 kg, dużej dzielności terenowej, przystosowany do działania w terenie miejskim i przygodnym, wyposażony w zdalnie sterowany moduł uzbrojenia z systemem śledzenia celu. Projekt obejmie analizę i badania charakterystyki taktycznej pojazdu w celu ustalenia maksymalnej efektywności zastosowania w prowadzonych operacjach wojskowych.
W ramach projektu zostanie przeprowadzona analiza i badania parametrów technicznych i cech funkcjonalnych zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia strzeleckiego i bezzałogowego, autonomicznego, transportowego pojazdu kołowego, znajdujących się w różnych fazach opracowania. Kluczowymi obszarami prac będą technologie autonomii, rozpoznania, łączności oraz efektywnego operowania pojazdem.
Pliki do pobrania:
1. Zapytanie ofertowe na dostawę dwóch skanerów laserowych 3D: 16-kanałowego i 64-kanałowego
Unieważniono postępowanie w sprawie zapytania ofertowego na dostawę dwóch skanerów 3D: 16-kanałowego i 64-kanałowego ze względu na brak wyboru oferty najkorzystniejszej.