Nadajnik alarmowy NG1

Przejdź do naszych usług

Nadajnik alarmowy NG1

Nadajnik GPRS jest urządzeniem zapewniającym dwukierunkowy przekaz sygnałów alarmowych z lokalnych Systemów Sygnalizacji Włamania i Napadu do Centrum Monitorowania. Cechuje się wysoką stabilnością pracy oraz szybką i prostą instalacją, przez co czas jego instalacji i uruchomienia zalicza się do najkrótszych spośród podobnych urządzeń dostępnych na rynku.

Ze względu na niewielki pobór średniej mocy (odpowiednik 2 typowych czujek alarmowych) nadajnik GPRS jest przystosowany do zasilania napięciem12V z zasilacza centralki alarmowej i do montażu w obudowach central. Nadajnik jest dostarczany w niewielkiej obudowie plastikowej, którą można umieścić luźno w obudowie centrali lub zamocować w dowolnym miejscu taśmą dwustronnie klejącą. Obudowa z tworzywa sztucznego skutecznie ogranicza ryzyko przypadkowych zwarć z innymi obwodami elektrycznymi centrali. Po wyjęciu płytki nadajnika z obudowy można zamocować ją wewnątrz centrali przy pomocy 4-ch typowych zaczepów (kołków) montażowych – rozstaw otworów płytki nadajnika pasuje do typowych obudów central alarmowych. Długi kabel magnetycznej anteny GSM/GPRS pozwala na jej mocowanie w dowolnym miejscu.

Połączenie nadajnika z Lokalnym Systemem Alarmowym odbywa się za pomocą dedykowanych wejść dwustanowych. Zmiana stanu każdego wejścia jest transmitowania i rejestrowana w Centrum Dozoru. Połączenie nadajnika z systemem alarmowym następuje przez przekaźniki lub z wyjścia OC centrali alarmowej. Każde z wejść ma indywidualnie programowane kody zdarzeń oraz może pracować jako wejście bistabilne lub monostabilne.

Konfiguracja parametrów nadajnika może być dokonana lokalnie łączem RS232 za pomocą programu serwisowego, zdalnie przez operatora Centrum Monitorowania lub przez instalatora za pomocą smartfona. Aplikację serwisową na smartfona można pobrać ze sklepu Google Play. Zmiana konfiguracji urządzenia jest rejestrowana i transmitowana do centrum. Aplikacja na smartfona umożliwia wykonanie pełnego serwisu, łącznie z odczytem aktualnego stanu nadajnika oraz wszystkich zarejestrowanych przez Centrum Dozoru zdarzeń.

Nadajnik GPRS jest przystosowany do zasilania bezpośrednio z akumulatora buforowego centrali alarmowej. Zasilacz nadajnika jest wyposażony w układ przeciwzwarciowy oraz układ zabezpieczenia akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem. Stan rozładowania akumulatora jest raportowany do centrum.

Nadajnik można skonfigurować do komunikacji z dwoma Centrami Monitorowania: podstawowym i zapasowym. W przypadku utraty łączności z centrum podstawowym następuje automatyczne przełączenie na łączność z centrum zapasowym. Obsługa dwóch centrów monitorowania podnosi skuteczność dostarczenia informacji o sytuacjach zagrożenia.

Pobierz Palladion Tools z Google Play!
Pobierz Palladion Tools z Google Play!

 

Nadajnik alarmowy GPRS typ NG1 - karta katalogowa Pobierz